Residence
2014 – 2015

UPHILL COURT

SIRADANLIKTAN FARKLILIĞA GEÇİŞ

İstanbul Ataşehir de bulunan 180m2 4+1 sıradan bir dairenin iç mimari renovasyon projesi ile farklılığa geçişi.

Fonksiyonel yeni kullanım alanları, siyah ve beyazın asaleti ile bohem-burjuva stili düzenlemeler, parlak ve ışıldayan dokular, ahşabın sıcaklığı, gündüzü ve geceyi aydınlatan rengârenk lokal ışıklar, akıllı ve dijital sistemler ile eğlencenin donatıldığı bir mekan ve yansıyan yaşam tarzının tasarımı.

Villa 1
Plan & Kesitler
Villa 1

MİNİMAL, SADE ŞIKLIK

Fonksiyonu iki ayrı bölümlenmiş mekân da, bir bölüm pişirme-çalışma alanı, diğer karşı bölümde kiler-depolama alanı olarak tasarlandı. Beyazın hâkimiyeti ile hijyen ve sadelik baskın kılındı. Parlak beyaz dolap kapaklarının ve porselen taş efektli zeminin yansıtma beceresi mekânda ilave derinlikler hissettiriyor.

Günlük kullanıma sunulan masa ise gerekli durumlarda ilave bir ada tezgâh olarak da hizmet vermesi ev sahibine ilave faydalar sağlıyor.

Villa 1

MASKÜLEN KIVRIMLAR

Yatağın alışılmışın dışında porselen zemin kotundan ayrı bir platformla yükselmesi ve yumuşak dokulu halı kaplaması görsel ve hissel olarak sınırlarını belirliyor. Siyah ve grinin maskülen vurgusunu tüm çizgilerin radiüslerle bükülmesi, yuvarlak kıvrımlar ve renkli gizli lokal aydınlatmalar yumuşatıyor.

Villa 1

MODERN, ZARİF VE ELEGAN

Tartışmasız beyazın asaleti ebeveyn banyoda da hâkim kılındı, zeminden duvarlara taşınan parlak dokulu porselen seramik, paslanmaz parlak metaller elegan sadeliği vurguluyor. Banyo aynasında kullanılan TV, Magic Mirror ayna sayesinde günlük geçen basit anlara ayrı bir eğlence katıyor.

Gizemli Siyah
Villa 1

MEKANDA KONFOR VE MAKSİMUM FAYDA

Yaşam tarzına göre şekillenen, bireysel çözümler sunan kişiye özel elbise, aksesuar, çanta ve ayakkabı odaları. Bugün ve yarın tüm değişen ve eklenen ihtiyaçlara göre yeniden şekillenebilen modüler çözümler sağlamakta.

3D PROJE
Sonraki TURQUAZ RESIDENCE
Next Project