Villa
2012 – 2013

VİLLA GÜZELŞEHİR

HUZUR VE KONFOR

İstanbul Güzelşehir de bulunan villa 410m2 kapalı 650m2 bahçe alanı içerisin de bulunmakta. 5 yatak odası, 2 salon, 3 mutfak, 4 banyo, oturma odası, misafir tuvaleti, sauna ve dinlenme odası, giysi odası, mekanik oda, çamaşır odası, kiler odası ve kış bahçesi olarak iç mimarisi projelendirilmiştir.

Doğa ile iç içe deniz manzaralı villanın şehir merkezine olan mesafesi düşünülerek kullanıcı olan ailenin tüm mevsimlerde keyifle yaşamaları ve sosyalleşmeleri göz önünde bulundurulan bir villa projesi.

Villa 1
Kat Planları
Villa 1

FAYDA VE ALGI

Mutfak, pişirme / çalışma alanı ve kiler depolama olarak iki ayrı mahal olarak tasarlandı. Tüm ailenin ortak buluşma alanı mutfak olduğu içindir mümkün olduğunca kalabalığa hizmet vermesi bizim için önemliydi. Tüm renkleri yansıtan beyazın sade baskınlığı, siyahın asaleti ve ahşabın sıcaklığı ile sade şıklık hedefledik. Parlak dokulu doğal mermerin yatay ve dikey yüzeylerde aldığı yansımalarla farklı bir algı deneyimi oluşturuldu.

Villa 1

BEJ VE HİSLER

Bejin tüm sıcaklığı ile kapladığı bir yatak odası, pudra tonlarında kombinler. İhtişam ve asaletin simgesi yatak başı, yatay ve dikeyde yatağın tüm iz düşümü yumuşak dokulu, sade ve huzurlu. Uyanılan her yeni sabaha ilk temas, yumuşacık dokulu bir zemin.

Villa 1

SOSYAL DUYGU

Eğlenceli pastel renkler ve rahatlığın ön planda olduğu multi-medya, spa, spor, yeme-içme ve okuma alanı olan evin bodrum katı. Homojen gün ışığı aydınlatması ile daha yüksek tavan hissi. Mekan içinde kaçış mekanı ve rahatlama alanı olarak tasarlandı.

Villa 1

ROMANTİK RENKLER

Stilin ana rengi olan mor, turkuaz fon ile daha feminen görünüm kazanıyor. Mat lake uygulanan kütüphane ve çalışma masası mekana özel olarak tasarlandı ve üretildi. Zeminde kullanılan halı yumuşak dokusu ve açık krem tonu ile dokunsal ve görsel fayda sağlıyor.

3D PROJE
Sonraki PARKVILLAGE
Next Project