Ofis
2009 – 2010

KEYTORC TEKNOLOJİ

PAROLA; MODERN, GENÇ VE DİNAMİK OFİS

İstanbul Maslak Giz Plaza da bulunan Keytorc teknoloji ofisinin kurumsal yansımaları giriş lobisinde başlıyor.

Plaza içerisinde bulunan ofisin tamamına mekansal ve yapısal müdahalelerde bulunuldu. Testbox adı verilen alanının gizemi şeffaf cam duvar ile giriş karşılamaya taşındı. Gün ışığı almayan giriş alanında kapalılık hissini engellemek için tavanda açıklık algısı yaratan dairesel gergi tavan tasarlandı. Zemin epoksisin de, duvarların da ve tavan da gri-bej sür tonlar kullanıldı. Banko alanının mahremiyet sınırlarını keskin hatları ile epoksi zemine gömülen ahşap parke tarafından vurgulanması amaçlandı. Kanepe ve banko kuruma özel tasarlanıp üretildi.

Villa 1
Kat Planı
Villa 1

FONKSİYONEL OFİS AÇIK ALANDA BAŞLIYOR

Personel çalışma alanı kendi içinde şeffaf mekanlar ile bölünerek alanda açıklık-ferahlık hissi verilirken gün ışığından tüm personel faydalandırıldı. Cam bölücüler üzerinde kullanılan grafik tasarım kurumsal kimliğe vurgu ve göndermeler yaparken görsel katma değer sağlaması düşünüldü. Mat gri kauçuk zemin dinamik görüntüsünün yanında ayrıca uygulamada zaman tasarrufu da sağladı.

Villa 1

KESKİN GEOMETRİK KURGU

Dekorasyonun da genç ve dinamik şıklığın amaçlandığı yönetici ofisinde geometriksel ilhamla tasarlanan keskin hatlı yönetici masaları, sehpaları, koltuk, kanepe ve kütüphanesi özel olarak üretildi. Aydınlatma çalışma motivasyonu için farklı lokal aydınlatma alternatifleri ile çeşitlendirildi. Ağırbaşlı-cool olan parlak siyah cam, mat freze ceviz-meşe ahşap ve beyaz tonlar, mat koyu kiremit dokulu kumaşı olan kanepe ile kombin edildi.

3D PROJE
Sonraki SUN TURİZM
Next Project