Otel
2011 – 2012

AMBASSADOR OTEL

ÇAĞIN RUHUNA UYGUN BİR YENİLENME

İstanbul Sultanahmet de bulunan bir butik otelin iç mimarisinin ve dekorasyonunun çağın ruhuna uygun yenilenme projesi.

Otel içerisinde mekânsal ve yapısal müdahaleler ile minimum alanda maksimum fayda ve konfor mekânları yaratıldı. Karmaşık yapısal, çevresel ve servis sorunları çözümlendi. Misafirlerin his ve yaklaşımları göz önünde bulundurularak sıcak, samimi ve ferah bir dekorasyon, atmosfer hedeflendi. Gözü yormayan freze ceviz ahşabın sıcaklığı, farklı düzlem ve dokularda bej-gri sür tonlar, gün ışığı aydınlatmalar kullanıldı.

Villa 1
DÖNÜŞÜM
Kat Planları
Villa 1

SAMİMİLİK ve FERAHLIK ALGISI

Lobi de tek bir alan içerisinde üç faklı algılanan mekan yaratıldı, giriş holü, resepsiyon ve bar-dinlenme alanı. Zeminde kullanılan iki farklı malzeme, porselen seramik ve masif parke, bar-dinlenme alanını ayıran şeffaf füme cam seperasyon bu algıyı yaratan ana öğeler.

Villa 1

DAR MEKANLARDA İŞLEV

Kısıtlı mekana sahip olan yemek servis alanında pratik çözümler sunan bar ve servant çok fonksiyonlu kullanılacak şekilde tasarlandı. Yemek alanı, lobi katının mekansal olarak devamı algılanacak şekilde aynı malzemeler, dokular ve bej-gri tonların hakimiyeti kurularak dekore edildi.

Villa 1

İSTANBUL SİLUETİ

Otel misafirlerinin tamamının yurtdışından İstanbul’u keşfetmeye gelen yabancılar olduğunu biliyorduk. Oda da geçirdikleri anlarda İstanbul da olduklarını ve heyecanlarını tazelemek için simgesel olan silueti oda dekorasyonun ana teması olarak kullandık.

3D PROJE
Sonraki CHATTO BUTİK OTEL
Next Project